21. 11. 2019

Látková zvířátka pro nejmenší

Látkové hračky patří mezi nejoblíbenější dárky pro nejmenší. Jsou měkké, barevné, dají se prát a často také plní funkci chrastítka. Jsou tedy v mnoha případech první hračkou, kterou děťátko dostane. Dlouhou dobu jsme pro vás takové hračky objednávali od firmy Šapitó. Tato firma však v minulém roce skončila výrobu. „Šapiťáci“ se však těšili tak velké oblibě, že poptávka po nich nezmizela. Proto jsme se rozhodli najít jiného výrobce. Trvalo to delší dobu, ale povedlo se! Rádi podporujeme šikovné české ručičky, a tak nás potěšilo, že se nám ozvala paní, která pro nás látková zvířátka šije nyní. Je to paní Zuzana Genčurová ze Šumperka, kterou bychom vám rádi představili.

Zuzana je maminkou dvou dětí. Momentálně je na mateřské dovolené, a tak se rozhodla více rozvíjet svou kreativitu, která jí vždycky byla vlastní. Říká o sobě, že ráda zkouší vyrábět cokoliv a šití je pro ni často výzva. K šití ji přivedly děti, které rostou jako z vody, a tak na ně začala šít oblečení. Postupem času začala spolu s dětmi vytvářet peřinky pro panenky nebo plyšáky. Vyrábění látkových zvířátek pro miminka je tedy pokračováním Zuzanina „šicího“ příběhu. Šití si zamilovala také proto, že se v něm snoubí praktičnost se zábavou a hravostí.

Při výrobě látkových zvířátek používá látky s certifikací Oeko Tex standard 100, která zaručuje bezpečnost materiálů pro děti do tří let. Výplně jsou rovněž certifikované. Zvířátka jsou šitá na šicím stroji a částečně v ruce. Tvarově se zvířátka snaží dělat tak, aby padly do malé ručičky a daly se žužlat. Některá zvířátka mají šustivé prvky nebo krátké provázky, některá jsou bez ozdob, ale všechna chrastí, takže je z čeho vybírat. Jedná se o ruční práci, výroba trvá zhruba 45 - 60 minut od stříhání, přes šití očí, vyplnění, až po konečné zašití a zkontrolování výrobku.

Paní Zuzana kromě šití také ráda cestuje, sportuje, jí a pouští draky.