Naše budoucnost je lokální - Helena Norberg-Hodge

Naše budoucnost je lokální - Helena Norberg-Hodge

Kniha brilantně vysvětlující podstatu dnešních problémů a jejich řešení
389 Kč
: 22356
: skladem (1ks)
: Literatura
: PeopleComm

Jedná se o naprosto unikátní knihu, která nás uchvátila tím, jak srozumitelně, čtivě a přitom (i pro zaneprázdněného čtenáře) stravitelně a na "pár stránkách" vysvětluje, jak jsme se dostali k dnešním problémům a se stejnou lehkostí nastiňuje i nutná řešení. Nevíme o žádné jiné knize, která by toto v takové jednoduchosti zatím dokázala. Myslíme si proto, že je to jedna z těch knih, které v dnešní době "post-faktické" potřebujeme. Proto jsme se jí rozhodli v naší mateřtině vydat. Pokud totiž máme změnit svět, je třeba udělat dvě věci v následujícím pořadí: Zaprvé si musíme vyjasnit, co je s ním špatně. Zadruhé se potřebujeme se shodnout na řešeních. 
Fakt je ten, že globalní rozmach korporátního laissez-faire kapitalismu v posledních bezmála padesáti letech s sebou přinesl strmý nárůst chudoby, nerovností, pocitů nespravedlnosti a tím logicky i extremismu. Politická stabilita je minulostí, klimatický chaos sílí - více viz "krize". Jak se dočtete v knize, naše budoucnost musí být znovu lokální. Je třeba začít znovu začít žít tam, kde dnes většina pouze bydlíme. Potřebujeme znovu-objevit pravidla "dobrého života" tak, jak ho v naší tradici definoval Aristoteles. 

Proč si přečíst

  • Protože v této knize se dozvíte, v čem tkví skutečná (běžnému člověku skrytá) podstata zhoršující se situace doma i ve světě. Kniha zároveň brilantně vysvětluje i řešení. 
  • Protože vám kniha může zviditelnit mnohé jevy, které zůstávají většině z nás skryté.
  • Protože kniha je napěchovaná nadějí: Najdete tu základní přehled česko-slovenských lokalizačních iniciativ. 
  • Protože tato kniha pro vás může být zásadní životní křižovatkou: Můžete při jejím čtení zjistit, že na život není třeba jen většinu času vydělávat, ale že je ho možné i žít. 
  • Protože je to nejlepší dostupný manuál na to, jak žít dobrý život. 

Počet stran: 159
Vazba: šitá, eko
Rozměr: 23,5 x 16,7 cm
ISBN: 978-80-87917-72-5
Rok 1. vydání (CZ): 2021

Položit dotaz k produktu Naše budoucnost je lokální - Helena Norberg-Hodge

Podobné produkty