Výbavička šetrná k miminku, přírodě i peněžence
27. 10. 2018

Výbavička šetrná k miminku, přírodě i peněžence

Když se podívám na nejrůznější články a diskuze o výbavičce do porodnice nebo pro miminko, tak mi jde z těch dlouhých seznamů hlava kolem. A když pak slyším od těhotných žen, co vše ještě musí nakoupit a do jakého stresu se dostávají… Uf, opravdu máme zapotřebí se nechat pohlcovat konzumem a vystavovat se stresu?
Vědomé nakupování
6. 9. 2018

Vědomé nakupování

je tématem, nad kterým už dlouho přemýšlím. V posledních týdnech ke mně přišly podněty, které mě vedou k zamyšlení nad tématem vědomého, respektive v naší společnosti spíše nevědomého, nakupování více do hloubky. Doufám, že díky poodhalení některých faktů, úvah a pocitů se stane vaše nakupování více vědomé.

Co z nás jednou bude
28. 6. 2018

Co z nás jednou bude

S koncem školního roku přichází velká dávka hodnocení (vysvědčení, hodnocení prvního půlroku v práci, někde i vyhodnocení pokroků u dětí v MŠ). Přináší to spoustu stresu a obav.

Fungujeme pod vlivem stresu, klademe si otázky "Co z těch dětí bude? Nevyhodí mě z práce?"

Prečo látkovať?
13. 3. 2018

Prečo látkovať?

Na kurze Zdravého prebaľovania sa pýtam účastníkov, čo ich motivuje k tomu, že sa chystajú látkovať. Štandardnou odpoveďou je, že zdravie dieťatka a menšie množstvo odpadu. Teší ma, že aj v dnešnej uponáhľanej dobe, ktorá je charakteristická tým, že si chceme veci zjednodušovať, sú tu aj napriek tomu takí mladí ľudia, ktorí sú ochotní znížiť si zabehnutý komfort a rozhodnú sa pre látkovanie.
PODZIMNÍ POHLAZENÍ ANEB TEMNOTO, VÍTEJ
28. 11. 2017

PODZIMNÍ POHLAZENÍ ANEB TEMNOTO, VÍTEJ

Podzim je obdobím, kdy se člověk začíná obracet do svého nitra. Příroda se zpomaluje, usíná a stejně tak i v lidech se cosi zpomaluje, aktivita ustupuje do pozadí, a tím se objevuje prostor na zastavení se. Hustá mlha se prolíná s barevným listím na stromech, které pomalu opadává a při letu často vytváří dojem, že i čas se zpomaluje. Když člověk najednou vpluje do tohoto klidového režimu, může se mu stát, že se objeví mnoho myšlenek, na které nebylo
Proměny Brány k dětem
16. 11. 2017

Proměny Brány k dětem

Proměny Brány k dětem

Kolem proměny Brány k dětem vzniklo mnoho otázek, na které lidé nedostali odpovědi. Blíží se nám konec roku a ten je časem k ohlédnutí se zpět. Přelom roku je vhodnou příležitostí staré věci zpracovat, uzavřít a opustit. Následně pak se všemi zkušenostmi vykročit na další životní cestu.

Těhotenství jako cesta k sobě
30. 10. 2017

Těhotenství jako cesta k sobě

V jakém období svého života jste milé ženy, o sebe nejvíce pečovaly? Kdy jste se zaměřily na osobní rozvoj nebo jenom vyhledávaly popř. navštěvovaly různé vzdělávací aktivity? Většina žen odpoví: v čase, kdy jsem začala plánovat rodinu nebo otěhotněla.

Těhotenství je období velkých proměn, více si tak uvědomujeme své tělo, emoce, pociťujeme lásku k dítěti a tudíž i k sobě, je to období očekávání. A to jsou proměnné, které nás nutí o mnoha věcech jinak uvažovat. Přichází mnoho otázek a potřeba najít na ně odpovědi. Informacemi jsme doslova zahlceni a přitom veškeré odpovědi již máme v sobě, ale ty není vždy tak snadné najít.

Jak na zimní neduhy s aromaterapeutickými prostředky
23. 10. 2017

Jak na zimní neduhy s aromaterapeutickými prostředky

Říká se, že nejlepší je prevence, takže kdo ještě neonemocněl, může zapracovat na podpoře imunity. Vitamín C je skvělý pomocník a u nás doma se již léta osvědčuje BIO rakytníková šťáva Weleda. Výborně chutná, takže děti na ni stojí frontu a okamžitě ucítíte, jak se vám po těla rozlévá teplo. Dá se použít i k dochucení svačinky, tvarohu a podobně.  Na pití doporučuji i Dětský čaj pro zdraví a sílu, z léčivých bylinek z českých luk. Hodně příjemný způsob podpory imunity nabízí koupelové oleje Imunita a Imuna nebo také Tělový a masážní olej Imunita  od stejné firmy.
LÁTKOVÉ VLOŽKY ANEB ZPŮSOB, JAK SI ZPŘÍJEMNIT SVÉ DNY
9. 10. 2017

LÁTKOVÉ VLOŽKY ANEB ZPŮSOB, JAK SI ZPŘÍJEMNIT SVÉ DNY

O látkových vložkách jsem se poprvé dověděla od kamarádky. Tehdy mě napadlo, jakožto milovníka historie, jak je zajímavé, že se v dnešní době ženy navrací k látkové podobě těchto hygienických pomůcek. Například v 19. století si ženy vycpávaly látkové pytlíčky suchým mechem či jinými savými materiály, aby tak docílily lepší absorpční schopnosti, a tyto pytlíčky následně používaly během svých dnů, jak uvádí historička Ruth Goodman v dokumentárním seriálu Victorian Farm.
LÁTKOVÉ VLOŽKY – RADY A TIPY
2. 10. 2017

LÁTKOVÉ VLOŽKY – RADY A TIPY

Rodičovství jako osobní růst
17. 9. 2017

Rodičovství jako osobní růst

Narození dítěte je velkou životní změnou, je to životní zlom, který přináší nové zážitky, poznání, zkušenosti a to nejen v oblasti péče o dítě. Mění se vaše rodinné vztahy a hlavně vztah s partnerem.
"Dnešní látkové plenky se přibližují k používání plenek jednorázových".
16. 9. 2017

"Dnešní látkové plenky se přibližují k používání plenek jednorázových".

Látkové pleny, nebo jednorázové? Tuto otázku si pokládá určitě spousta rodičů, chtíc pro své děti to nejlepší. Otázkou látkových plen se zabývají i látkovací poradkyně Martina Michalová a majitelka olomoucké pobočky Brány k dětem Šárka Gajdošová (www.olomoucka-brana.cz), které nám ochotně odpovídaly na dotazy především maminek, které se stále ještě rozhodují. Pokud chcete vědět o Zdravém přebalování více, poradit se a načerpat praktické zkušenosti, Brána k dětem nabízí kurzy Zdravého přebalování. Děkujeme za rozhovor.
Seznamte s Šárkou Gajdošovou z olomoucké Brány
7. 8. 2017

Seznamte s Šárkou Gajdošovou z olomoucké Brány

Na Bráně k dětem je krásné, jak naprosto přirozeně přitahuje zajímavé osobnosti, které tento projekt obohacují o své zkušenosti a nápady, a tak mu pomáhají dále růst. Určitě k nim patří i Šárka Gajdošová, která vloni na první jarní den otevřela olomouckou pobočku BrányOslavme letos s olomouckou Bránou její první narozeniny a zavzpomínejme na její začátky!
Obrácená mince poslušnosti
10. 7. 2017

Obrácená mince poslušnosti

Poslušnost je snad nejčastějším slovem spojené s výchovou. Většina rodičů chce mít poslušné děti a na základě toho děti od svých rodičů často slyší „buď u babičky poslušný, nemůžeš mě jednou poslechnout, konečně bys mohl začít poslouchat paní učitelku“ a určitě vás napadnou další fráze spojené s tímto slovem.
Co ženy opravdu potřebují
15. 6. 2017

Co ženy opravdu potřebují

Patřím k lidem, kterým nejsou lhostejné hromady odpadů, jež naše civilizace produkuje a se kterými se příroda těžko srovnává. Znečištěné životní prostředí a představa chemikálií, kterými moříme naše ovzduší, půdu i vodu, mě nenechává klidnou. Proto u nás doma najdete minimum kupovaných čisticích prostředků, na jejichž obalech jsou výstražné symboly o jejich škodlivosti pro životní prostředí i zdraví nás lidí. Naopak u nás najdete zásoby jedlé sody, kyseliny citronové, octa a obyčejné kuchyňské soli, z nichž se dá většina čisticích prostředků jednoduše a levně vyrobit i v domácích podmínkách.