Výbavička šetrná k miminku, přírodě i peněžence
27.10.2018

Výbavička šetrná k miminku, přírodě i peněžence

Když se podívám na nejrůznější články a diskuze o výbavičce do porodnice nebo pro miminko, tak mi jde z těch dlouhých seznamů hlava kolem. A když pak slyším od těhotných žen, co vše ještě musí nakoupit a do jakého stresu se dostávají… Uf, opravdu máme zapotřebí se nechat pohlcovat konzumem a vystavovat se stresu?
Vědomé nakupování
6.9.2018

Vědomé nakupování

je tématem, nad kterým už dlouho přemýšlím. V posledních týdnech ke mně přišly podněty, které mě vedou k zamyšlení nad tématem vědomého, respektive v naší společnosti spíše nevědomého, nakupování více do hloubky. Doufám, že díky poodhalení některých faktů, úvah a pocitů se stane vaše nakupování více vědomé.

Co z nás jednou bude
28.6.2018

Co z nás jednou bude

S koncem školního roku přichází velká dávka hodnocení (vysvědčení, hodnocení prvního půlroku v práci, někde i vyhodnocení pokroků u dětí v MŠ). Přináší to spoustu stresu a obav.

Fungujeme pod vlivem stresu, klademe si otázky "Co z těch dětí bude? Nevyhodí mě z práce?"

Prečo látkovať?
13.3.2018

Prečo látkovať?

Na kurze Zdravého prebaľovania sa pýtam účastníkov, čo ich motivuje k tomu, že sa chystajú látkovať. Štandardnou odpoveďou je, že zdravie dieťatka a menšie množstvo odpadu. Teší ma, že aj v dnešnej uponáhľanej dobe, ktorá je charakteristická tým, že si chceme veci zjednodušovať, sú tu aj napriek tomu takí mladí ľudia, ktorí sú ochotní znížiť si zabehnutý komfort a rozhodnú sa pre látkovanie.
PODZIMNÍ POHLAZENÍ ANEB TEMNOTO, VÍTEJ
28.11.2017

PODZIMNÍ POHLAZENÍ ANEB TEMNOTO, VÍTEJ

Podzim je obdobím, kdy se člověk začíná obracet do svého nitra. Příroda se zpomaluje, usíná a stejně tak i v lidech se cosi zpomaluje, aktivita ustupuje do pozadí, a tím se objevuje prostor na zastavení se. Hustá mlha se prolíná s barevným listím na stromech, které pomalu opadává a při letu často vytváří dojem, že i čas se zpomaluje. Když člověk najednou vpluje do tohoto klidového režimu, může se mu stát, že se objeví mnoho myšlenek, na které nebylo
Proměny Brány k dětem
16.11.2017

Proměny Brány k dětem

Proměny Brány k dětem

Kolem proměny Brány k dětem vzniklo mnoho otázek, na které lidé nedostali odpovědi. Blíží se nám konec roku a ten je časem k ohlédnutí se zpět. Přelom roku je vhodnou příležitostí staré věci zpracovat, uzavřít a opustit. Následně pak se všemi zkušenostmi vykročit na další životní cestu.

Těhotenství jako cesta k sobě
30.10.2017

Těhotenství jako cesta k sobě

V jakém období svého života jste milé ženy, o sebe nejvíce pečovaly? Kdy jste se zaměřily na osobní rozvoj nebo jenom vyhledávaly popř. navštěvovaly různé vzdělávací aktivity? Většina žen odpoví: v čase, kdy jsem začala plánovat rodinu nebo otěhotněla.

Těhotenství je období velkých proměn, více si tak uvědomujeme své tělo, emoce, pociťujeme lásku k dítěti a tudíž i k sobě, je to období očekávání. A to jsou proměnné, které nás nutí o mnoha věcech jinak uvažovat. Přichází mnoho otázek a potřeba najít na ně odpovědi. Informacemi jsme doslova zahlceni a přitom veškeré odpovědi již máme v sobě, ale ty není vždy tak snadné najít.

Jak na zimní neduhy s aromaterapeutickými prostředky
23.10.2017

Jak na zimní neduhy s aromaterapeutickými prostředky

Říká se, že nejlepší je prevence, takže kdo ještě neonemocněl, může zapracovat na podpoře imunity. Vitamín C je skvělý pomocník a u nás doma se již léta osvědčuje BIO rakytníková šťáva Weleda. Výborně chutná, takže děti na ni stojí frontu a okamžitě ucítíte, jak se vám po těla rozlévá teplo. Dá se použít i k dochucení svačinky, tvarohu a podobně.  Na pití doporučuji i Dětský čaj pro zdraví a sílu, z léčivých bylinek z českých luk. Hodně příjemný způsob podpory imunity nabízí koupelové oleje Imunita a Imuna nebo také Tělový a masážní olej Imunita  od stejné firmy.
LÁTKOVÉ VLOŽKY ANEB ZPŮSOB, JAK SI ZPŘÍJEMNIT SVÉ DNY
9.10.2017

LÁTKOVÉ VLOŽKY ANEB ZPŮSOB, JAK SI ZPŘÍJEMNIT SVÉ DNY

O látkových vložkách jsem se poprvé dověděla od kamarádky. Tehdy mě napadlo, jakožto milovníka historie, jak je zajímavé, že se v dnešní době ženy navrací k látkové podobě těchto hygienických pomůcek. Například v 19. století si ženy vycpávaly látkové pytlíčky suchým mechem či jinými savými materiály, aby tak docílily lepší absorpční schopnosti, a tyto pytlíčky následně používaly během svých dnů, jak uvádí historička Ruth Goodman v dokumentárním seriálu Victorian Farm.
LÁTKOVÉ VLOŽKY – RADY A TIPY
2.10.2017

LÁTKOVÉ VLOŽKY – RADY A TIPY

Rodičovství jako osobní růst
17.9.2017

Rodičovství jako osobní růst

Narození dítěte je velkou životní změnou, je to životní zlom, který přináší nové zážitky, poznání, zkušenosti a to nejen v oblasti péče o dítě. Mění se vaše rodinné vztahy a hlavně vztah s partnerem.
"Dnešní látkové plenky se přibližují k používání plenek jednorázových".
16.9.2017

"Dnešní látkové plenky se přibližují k používání plenek jednorázových".

Látkové pleny, nebo jednorázové? Tuto otázku si pokládá určitě spousta rodičů, chtíc pro své děti to nejlepší. Otázkou látkových plen se zabývají i látkovací poradkyně Martina Michalová a majitelka olomoucké pobočky Brány k dětem Šárka Gajdošová (www.olomoucka-brana.cz), které nám ochotně odpovídaly na dotazy především maminek, které se stále ještě rozhodují. Pokud chcete vědět o Zdravém přebalování více, poradit se a načerpat praktické zkušenosti, Brána k dětem nabízí kurzy Zdravého přebalování. Děkujeme za rozhovor.
Seznamte s Šárkou Gajdošovou z olomoucké Brány
7.8.2017

Seznamte s Šárkou Gajdošovou z olomoucké Brány

Na Bráně k dětem je krásné, jak naprosto přirozeně přitahuje zajímavé osobnosti, které tento projekt obohacují o své zkušenosti a nápady, a tak mu pomáhají dále růst. Určitě k nim patří i Šárka Gajdošová, která vloni na první jarní den otevřela olomouckou pobočku BrányOslavme letos s olomouckou Bránou její první narozeniny a zavzpomínejme na její začátky!
Obrácená mince poslušnosti
10.7.2017

Obrácená mince poslušnosti

Poslušnost je snad nejčastějším slovem spojené s výchovou. Většina rodičů chce mít poslušné děti a na základě toho děti od svých rodičů často slyší „buď u babičky poslušný, nemůžeš mě jednou poslechnout, konečně bys mohl začít poslouchat paní učitelku“ a určitě vás napadnou další fráze spojené s tímto slovem.
Co ženy opravdu potřebují
15.6.2017

Co ženy opravdu potřebují

Patřím k lidem, kterým nejsou lhostejné hromady odpadů, jež naše civilizace produkuje a se kterými se příroda těžko srovnává. Znečištěné životní prostředí a představa chemikálií, kterými moříme naše ovzduší, půdu i vodu, mě nenechává klidnou. Proto u nás doma najdete minimum kupovaných čisticích prostředků, na jejichž obalech jsou výstražné symboly o jejich škodlivosti pro životní prostředí i zdraví nás lidí. Naopak u nás najdete zásoby jedlé sody, kyseliny citronové, octa a obyčejné kuchyňské soli, z nichž se dá většina čisticích prostředků jednoduše a levně vyrobit i v domácích podmínkách.