Schüsslerovy soli a jejich využití pro oči a zrakové funkce
12. 11. 2023

Schüsslerovy soli a jejich využití pro oči a zrakové funkce

Tento článek slouží jako doplňující informace k video rozhovoru v rámci kongresu Lepší zrak přirozenou cestou. Jen krátce zmíním, co to Schüsslerovy soli jsou a podíváme se na konkrétní doporučení, které soli nám pomohou léčit různá oftalmologická onemocnění a které nám poslouží k prevenci.
Možná tyto soli znáte pod označením tkáňové soli, biochemické soli, buněčné soli. Jde o sloučeniny minerálů, které se přirozeně nacházejí v lidském těle a my je potřebujeme doplňovat, protože si je tělo samo nedokáže vytvořit.

Jak je Ostrov vnímán
30. 5. 2023

Jak je Ostrov vnímán

Ostrov pro rodinu je tady pro vás už sedm let a prožili jsme mnoho radostí i strastí. Zkrátka je to někdy jak jízda na horské dráze, ale stále je to moje srdcová záležitost. Říkávám, že Ostrov pro rodinu je mým čtvrtým dítětem a taky to tak stále cítím. Jsem vděčná za to, jaké se nám podařilo vytvořit zázemí, jaká úžasná komunita lidí je s námi, za zkušenosti a poznání. Cítím, že Ostrov pro rodinu stále roste, ale není to kvantitativně. Pevně se zakořeňuje ve svých kvalitách, udržuje a ctí svoji filozofii a hodnoty, které považuji v dnešní době za zásadní.

Cesta Ženských meditací Mohendžodáro
3. 5. 2023

Cesta Ženských meditací Mohendžodáro

Už je tomu několik let, kdy jsem ochutnala cvičení Mohendžodáro, následně jsem prošla i základním kurzem, ale nikdy mě nelákalo být cvičitelkou. Táhne mě to k duševní práci, k propojování těla, mysli a srdce. Zhruba před rokem ke mně přišla možnost si udělat mentorský kurz ženských meditací Mohendožodáro, a získat tak licenci. Příležitosti jsem se chopila a jsem za ni neskutečně vděčná. Přiznám se, že když jsem na mentorský výcvik odjížděla, tak jsem to brala tak, že do Olomouce přinesu něco nového, zajímavého a neměla jsem ani tušení, jak mně samotné ženské meditace změní život.
Filozofie a hodnoty Ostrova pro rodinu
24. 7. 2021

Filozofie a hodnoty Ostrova pro rodinu

Když jsme před 5 lety začínali, měla jsem jako základní vizi přinést do Olomouce hodnotné a užitečné produkty pro celou rodinu, které podporují naše zdraví a jsou v souladu s přírodou. Už tehdy mi také bylo jasné, že chci lidem nabídnout smysluplnou práci na částečné úvazky, aby každý měl dostatek času i na své záliby, rodinu a byl spokojený. Od začátku jsme vytvářeli prostředí z přírodních materiálů, recyklovali a tvořili svépomocí. 

Už z prvního odstavce je asi zřejmé na čem všem nám záleží. Vypíchla bych k tomu ještě 3 zásadní hodnoty - svoboda, smysluplnost a spolupráce. Jádro naší filozofie leží v podpoře zdravého rodinného života.

Do školy zdravě a v souladu s přírodou
20. 5. 2020

Do školy zdravě a v souladu s přírodou

Letos se děti vzhledem k aktuálnímu dění těší do školy pravděpodobně více než kdy jindy. Symbolem školáka je aktovka či školní batoh. Děti si školní batohy vybírají převážně podle designu. Na nás rodičích je, abychom zvážili praktičnost a vybrali batoh ohleduplný ke zdraví dětí. 
Nad všechny poklady, je úsměv mámy...
4. 5. 2020

Nad všechny poklady, je úsměv mámy...

10. května je Den matek a my vám přinášíme několik tipů, kterými můžete (nejen v tento den) potěšit tu svou.
Látková zvířátka pro nejmenší
21. 11. 2019

Látková zvířátka pro nejmenší

Látkové hračky patří mezi nejoblíbenější dárky pro nejmenší. Jsou měkké, barevné, dají se prát a často také plní funkci chrastítka. Jsou tedy v mnoha případech první hračkou, kterou děťátko dostane. Dlouhou dobu jsme pro vás takové hračky objednávali od firmy Šapitó. Tato firma však v minulém roce skončila výrobu. „Šapiťáci“ se však těšili tak velké oblibě, že poptávka po nich nezmizela. Proto jsme se rozhodli najít jiného výrobce. Trvalo to delší dobu, ale povedlo se!
BOHO Green Make-Up zdobí a hýčká české ženy
9. 10. 2019

BOHO Green Make-Up zdobí a hýčká české ženy

Žádné parabeny, žádná chemie. BOHO GREEN Make-Up je značkou certifikované přírodní a organické dekorativní kosmetiky. Prezentuje tak po všech stránkách to nejlepší z přírodní kosmetiky, co si jen můžete dopřát. Líčení s BOHO vás bude bavit i díky krásnému ekodesignu obalů, který podtrhuje poslání značky – přispívat k ochraně naší planety.