Filozofie a hodnoty Ostrova pro rodinu
24. 7. 2021

Filozofie a hodnoty Ostrova pro rodinu

Když jsme před 5 lety začínali, měla jsem jako základní vizi přinést do Olomouce hodnotné a užitečné produkty pro celou rodinu, které podporují naše zdraví a jsou v souladu s přírodou. Už tehdy mi také bylo jasné, že chci lidem nabídnout smysluplnou práci na částečné úvazky, aby každý měl dostatek času i na své záliby, rodinu a byl spokojený. Od začátku jsme vytvářeli prostředí z přírodních materiálů, recyklovali a tvořili svépomocí. 

Už z prvního odstavce je asi zřejmé na čem všem nám záleží. Vypíchla bych k tomu ještě 3 zásadní hodnoty - svoboda, smysluplnost a spolupráce. Jádro naší filozofie leží v podpoře zdravého rodinného života.

Do školy zdravě a v souladu s přírodou
20. 5. 2020

Do školy zdravě a v souladu s přírodou

Letos se děti vzhledem k aktuálnímu dění těší do školy pravděpodobně více než kdy jindy. Symbolem školáka je aktovka či školní batoh. Děti si školní batohy vybírají převážně podle designu. Na nás rodičích je, abychom zvážili praktičnost a vybrali batoh ohleduplný ke zdraví dětí. 
Nad všechny poklady, je úsměv mámy...
4. 5. 2020

Nad všechny poklady, je úsměv mámy...

10. května je Den matek a my vám přinášíme několik tipů, kterými můžete (nejen v tento den) potěšit tu svou.
Látková zvířátka pro nejmenší
21. 11. 2019

Látková zvířátka pro nejmenší

Látkové hračky patří mezi nejoblíbenější dárky pro nejmenší. Jsou měkké, barevné, dají se prát a často také plní funkci chrastítka. Jsou tedy v mnoha případech první hračkou, kterou děťátko dostane. Dlouhou dobu jsme pro vás takové hračky objednávali od firmy Šapitó. Tato firma však v minulém roce skončila výrobu. „Šapiťáci“ se však těšili tak velké oblibě, že poptávka po nich nezmizela. Proto jsme se rozhodli najít jiného výrobce. Trvalo to delší dobu, ale povedlo se!
BOHO Green Make-Up zdobí a hýčká české ženy
9. 10. 2019

BOHO Green Make-Up zdobí a hýčká české ženy

Žádné parabeny, žádná chemie. BOHO GREEN Make-Up je značkou certifikované přírodní a organické dekorativní kosmetiky. Prezentuje tak po všech stránkách to nejlepší z přírodní kosmetiky, co si jen můžete dopřát. Líčení s BOHO vás bude bavit i díky krásnému ekodesignu obalů, který podtrhuje poslání značky – přispívat k ochraně naší planety.
Pohled pravdě do očí
28. 5. 2019

Pohled pravdě do očí

Takže když vás někde přehlédnu, nepoznám, neopětuji pohled do očí, neberte si to osobně, jsou to moje limity. Co dodat? Toto téma pro mě není tabu. Pokud se chcete na něco více zeptat nebo mě upozornit na něco, co jsem asi neviděla, bez obav to udělejte. Těším se s vámi na viděnou. :-)
Jak zvládnout nejčastější obavy z nošení dětí
7. 3. 2019

Jak zvládnout nejčastější obavy z nošení dětí

Stále se setkávám s rodiči, kteří mají obavy z nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku. Na prvním místě jsou to obavy z teplotního diskomfortu. Zkrátka, že dítěti bude moc zima nebo teplo, a dojde tak k přehřátí nebo podchlazení. Na druhém místě je strach o dítě, zda je v nosítku nebo šátku správně umístěno tzv. v ergonomické poloze. A v neposlední řadě se rodiče trápí otázkou, co když s dítětem upadnu.
Vánoce jinak aneb tradičně netradiční Vánoce
18. 11. 2018

Vánoce jinak aneb tradičně netradiční Vánoce

Příroda nám letos hojně servíruje slunečné a teplé počasí, ačkoliv je už listopad. Nejsou zmatení jen ptáci, kteří odlétají do teplých krajin později, ale jsme zmatení i my, lidé. Aby taky ne, když jsme součástí přírody, na což občas zapomínáme. Téměř nic nenapovídá tomu, že čas pomalu směřuje k prosinci a k Vánocům. Podzim je časem zklidnění po letní aktivitě. Letos se nám však díky počasí toho zklidnění a útlumu zatím moc nedostává. Ladění se na vánoční období je tedy v současné době těžké, ale abychom se vyvarovali předvánočního stresu, můžeme se už nyní zamyslet, co pro nás vlastně Vánoce znamenají a zda k nim nechceme letos přistupovat jinak.