Jak zvládnout nejčastější obavy z nošení dětí
7. 3. 2019

Jak zvládnout nejčastější obavy z nošení dětí

Vánoce jinak aneb tradičně netradiční Vánoce
18. 11. 2018

Vánoce jinak aneb tradičně netradiční Vánoce

Příroda nám letos hojně servíruje slunečné a teplé počasí, ačkoliv je už listopad. Nejsou zmatení jen ptáci, kteří odlétají do teplých krajin později, ale jsme zmatení i my, lidé. Aby taky ne, když jsme součástí přírody, na což občas zapomínáme. Téměř nic nenapovídá tomu, že čas pomalu směřuje k prosinci a k Vánocům. Podzim je časem zklidnění po letní aktivitě. Letos se nám však díky počasí toho zklidnění a útlumu zatím moc nedostává. Ladění se na vánoční období je tedy v současné době těžké, ale abychom se vyvarovali předvánočního stresu, můžeme se už nyní zamyslet, co pro nás vlastně Vánoce znamenají a zda k nim nechceme letos přistupovat jinak.
Výbavička šetrná k miminku, přírodě i peněžence
27. 10. 2018

Výbavička šetrná k miminku, přírodě i peněžence

Když se podívám na nejrůznější články a diskuze o výbavičce do porodnice nebo pro miminko, tak mi jde z těch dlouhých seznamů hlava kolem. A když pak slyším od těhotných žen, co vše ještě musí nakoupit a do jakého stresu se dostávají… Uf, opravdu máme zapotřebí se nechat pohlcovat konzumem a vystavovat se stresu?
Vědomé nakupování
6. 9. 2018

Vědomé nakupování

je tématem, nad kterým už dlouho přemýšlím. V posledních týdnech ke mně přišly podněty, které mě vedou k zamyšlení nad tématem vědomého, respektive v naší společnosti spíše nevědomého, nakupování více do hloubky. Doufám, že díky poodhalení některých faktů, úvah a pocitů se stane vaše nakupování více vědomé.

Co z nás jednou bude
28. 6. 2018

Co z nás jednou bude

S koncem školního roku přichází velká dávka hodnocení (vysvědčení, hodnocení prvního půlroku v práci, někde i vyhodnocení pokroků u dětí v MŠ). Přináší to spoustu stresu a obav.

Fungujeme pod vlivem stresu, klademe si otázky "Co z těch dětí bude? Nevyhodí mě z práce?"

Prečo látkovať?
13. 3. 2018

Prečo látkovať?

Na kurze Zdravého prebaľovania sa pýtam účastníkov, čo ich motivuje k tomu, že sa chystajú látkovať. Štandardnou odpoveďou je, že zdravie dieťatka a menšie množstvo odpadu. Teší ma, že aj v dnešnej uponáhľanej dobe, ktorá je charakteristická tým, že si chceme veci zjednodušovať, sú tu aj napriek tomu takí mladí ľudia, ktorí sú ochotní znížiť si zabehnutý komfort a rozhodnú sa pre látkovanie.
PODZIMNÍ POHLAZENÍ ANEB TEMNOTO, VÍTEJ
28. 11. 2017

PODZIMNÍ POHLAZENÍ ANEB TEMNOTO, VÍTEJ

Podzim je obdobím, kdy se člověk začíná obracet do svého nitra. Příroda se zpomaluje, usíná a stejně tak i v lidech se cosi zpomaluje, aktivita ustupuje do pozadí, a tím se objevuje prostor na zastavení se. Hustá mlha se prolíná s barevným listím na stromech, které pomalu opadává a při letu často vytváří dojem, že i čas se zpomaluje. Když člověk najednou vpluje do tohoto klidového režimu, může se mu stát, že se objeví mnoho myšlenek, na které nebylo
Proměny Brány k dětem
16. 11. 2017

Proměny Brány k dětem

Proměny Brány k dětem

Kolem proměny Brány k dětem vzniklo mnoho otázek, na které lidé nedostali odpovědi. Blíží se nám konec roku a ten je časem k ohlédnutí se zpět. Přelom roku je vhodnou příležitostí staré věci zpracovat, uzavřít a opustit. Následně pak se všemi zkušenostmi vykročit na další životní cestu.